Kafe Zielony Niedźwiedź

To co (głodne) misie Lutoborskie lubią najbardziej :-)

 

Dlaczego Kafe Zielony Niedźwiedź???

Zgodnie z naszą świecką tradycją wybieramy kolejną knajpę na urodziny – tym razem mój mąż Maciej dołącza do szczęśliwców po 30-tce i trzeba to uczcić z przytupem. Padło na Zielonego Niedźwiedzia. Dlaczego? Gdzie tylko nie spojrzeć same plusy: nagroda na najlepszą, warszawską knajpę 2014 roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Stołeczną z krytykiem kulinarnym Maciejem Nowakiem, rekomendacja Slow Food Polska, Zbigniew Kmieć – właściciel i zajawkowicz wysokiej jakości jedzenia, pochodzącego od lokalnych producentów (dziczyzna z Roztocza, wieprzowina złotnicka, sery zagrodowe), a do tego wszystkiego szef kuchni Sebastian Olma – zwycięzca edycji programu Top Chef. Byliśmy nastawieni na prawdziwą ucztę zmysłów i tak tez się stało!!!

 

Wystrój i Menu

Kafe Zielony Niedźwiedź mieści się w budynku Centrum Przedsiębiorczości w otoczeniu Parku Breyera na Powiślu, a samo wnętrze utrzymane jest w nowoczesnym, prostym, aczkolwiek eleganckim stylu. Jak dowiemy się z karty menu: „Nie znajdą tu Państwo dań opartych na przypadkowych składnikach. Nie ma tu produktów anonimowych, wytwarzanych masowo. Znamy osobiście naszych dostawców, znamy ich uczciwość, doświadczenie i pasję. Dzięki nim możemy nawiązać do najlepszych kart warszawskiej i polskiej gastronomii. Używamy wyłącznie produktów naturalnych i mięsa zwierząt chowanych w dobrostanie lub żyjących na wolności.”.

Drodzy Państwo knajpa ta serwuje na talerzach prawdziwe cudeńka: krem z pieczonych pomidorów, pięknie pachnący wędzoną gęsią (22 zł), deskę polskich, wędzonych ryb (55 zł – różowiutki sum podbił moje serce <3), najlepsze na świecie, gryczane pierogi z dziczyzną i chipsami z jarmużu (38 zł – chipsy mogłyby być bardziej odsączone z tłuszczu, dlatego przyznaję 9 punktów na 10), rozpływająca się w ustach, luzowana perliczka ze szpeclami, gruszką i śliwką (62 zł), a na deser pierwszorzędny sernik ze śliwką (18 zł) i krem z rokitnika z bezą i płatkami karmelu (22 zł – 10 punktów za innowacyjny pomysł, ale 5 punktów za połączenie elementów – i choć przeuwielbiam każdy ze składowych tego deseru, w tym zestawieniu nie odnalazłam równowagi smaków i odpowiedniej tekstury).  

Z uwagi na fakt, że urodziny wypadały w poniedziałek, przy stolikach dookoła nas odbywały się same biznesowe kolacje – w miłej, aczkolwiek stonowanej atmosferze. A pośród tego wszystkiego – rodzina Lutoborskich, grzebiąca sobie nawzajem w talerzach i zanurzająca swe kły w tych wszystkich dobrociach. Musieliśmy wyglądać naprawdę komicznie :) Ale tak to już bywa, jak szaleje się z rozkoszy już na sam widok pierogów czy sernika, o wkładaniu do buzi nie wspominając :)

 

Delikatesy Zielony Niedźwiedź

Zielony Niedźwiedź to nie tylko restauracja, ale również delikatesy, w których możemy zaopatrzyć się w produkty najlepszej jakości: pasztety, sery, miody, kawy i wiele innych. Po wypełnieniu krótkiego formularza, ofertę wraz z cennikiem otrzymujemy na adres mailowy.

 

Galeria zdjęć restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź

 

Kafe Zielony Niedźwiedź

Misie Lutoborskie w Kafe Zielony Niedźwiedź :-)

 

Kafe Zielony Niedźwiedź

Misie Lutoborskie w Kafe Zielony Niedźwiedź :-)

 

Kafe Zielony Niedźwiedź

Misie Lutoborskie w Kafe Zielony Niedźwiedź :-)

Brak komentarzy

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress