• Organizm w Dobrym Nastroju

Organizm w Dobrym Nastroju :-)

Kampania społeczna „Jak działa zdrowy człowiek” realizowana przez Ministerstwo Zdrowia

 

Celem kampanii „Jak działa zdrowy człowiek” jest promocja szeroko rozumianej profilaktyki, poprzez zachęcanie do zwrócenia uwagi na to, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma sposób funkcjonowania (jedzenie, aktywność fizyczna, kondycja psychiczna, uzależnienia, zagrożenia środowiskowe itp.) Akcja związana jest z przyjęciem przez Sejm i Senat ustawy o zdrowiu publicznym

W ramach kampanii został wyemitowany kilkuminutowy filmik „Organizm w Dobrym Nastroju”, opracowany w nowoczesnej konwencji „brand hero”, w którym piosenkę na temat własnego samopoczucia śpiewają gwiazdy światowego formatu: kierujący całą akcją MÓZG, znana z hulaszczego trybu życia WĄTROBA, nierozłączny duet – PŁUCA, wrażliwe JELITA i będące zawsze na baczności, pikające SERCE! Narządy wewnętrzne próbują wytłumaczyć, że to właśnie sposób, w jaki żyjemy oraz wybory, których dokonujemy na co dzień w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju chorób, w tym przede wszystkim układu krążenia oraz nowotworów złośliwych. Nie wystarczy dbać jedynie o dobre leczenie, konieczne jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, żeby NIE CHOROWAĆ.

 

Posłuchaj swoich organów… profilaktycznie

 

Badania międzynarodowych kampanii społecznych pokazują, że samo straszenie, zwłaszcza w przekazie adresowanym do młodych osób jest kompletnie nieskuteczne. Piosenka ma za zadanie zwracać uwagę na poważne problemy w lekki, przystępny sposób oraz zainspirować do działania, które przyniesie długofalowe korzyści w przyszłości, dla nas, dla naszych dzieci i dzieci naszych dzieci.

Żródło tekstu i filmu: http://www.mz.gov.pl/

Brak komentarzy

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress