Rodzinne gotowanie z Waltem Disneyem

Jak zapobiec powstaniu mafii batonowej i w prosty sposób nauczyć dziecko zdrowych nawyków żywieniowych?

 

Od 1 września w polskich szkołach trwa akcja „koniec ze śmieciowym jedzeniem w sklepikach szkolnych”. Ale nie bądźmy naiwni, nienauczone zdrowych nawyków dzieci, nie sięgną od razu po zdrową żywność, a udadzą się po chipsy do pobliskiej Biedronki. Co sprytniejsze maluchy zaczną handlować batonami, a z czasem rozszerzając działalność, zatrudnią słodyczowych dealerów i zanim się obejrzymy będziemy walczyć z batonowymi mafiami.

Czyli co? Nie ma na to rady? Ano jest. Zdrowe zasady żywienia należy wpajać dziecku tak wcześnie, jak to tylko możliwe, najlepiej podczas rodzinnego gotowania. Jakiś czas temu w magazynie kulinarno-kulturalnym Kukbuk czytałam artykuł o gotowaniu razem z dziećmi. Przytoczę Wam jego jeden mały fragment: „Dzieci należy zapraszać do kuchni tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Kiedy są jeszcze małe, można postawić fotelik obok stołu, a gdy staną się samodzielne i zaczną oddawać się różnym zainteresowaniom, można je zachęcać do współpracy w kuchni. W wieku trzech lat dzieci są już wystarczająco duże, żeby zaproponować im stały dzień w tygodniu na wspólne gotowanie z którymś z rodziców. Nie ma pewnie zbyt wielu trzylatków poważnie zainteresowanych tajemnicami kuchni, ale wszystkim dzieciom zależy na przebywaniu razem z rodzicami. Lubią też, kiedy oferuje im się możliwość bycia produktywnym członkiem rodziny. Ten jeden dzień w kuchni może z czasem zamienić się w stały zwyczaj pomagania przy gotowaniu, a kiedyś może nawet w samodzielną pracę przy przygotowaniu posiłku.”

Podczas cotygodniowych zakupów natknęłam się na ciekawą propozycję wspólnego gotowania. W supermarketach Carrefour w dniach 19.08-05.10.2015 trwa akcja „Rodzinne gotowanie z bohaterami Disneya ”. Wystarczy kupić magiczną książeczkę przepisów (za 10,00 zł) i udać się z naszym maluchem do kuchni. Z książeczką powiązana jest kolekcja 120 naklejek, a poszczególne naklejki klienci otrzymują przy kasie podczas kolejnych zakupów. Zbieranie naklejek na pewno sprawi maluchom dodatkową frajdę. W samej książeczce znajdziemy takie przepisy jak: pyszne klopsiki w sosie pomidorowym, ocean smaku (makaron z warzywami), orzechowa przekąska (orzechy z przyprawami), bordowe monety (buraczane talarki z jogurtowym dressingiem) i wiele innych. Gotować możemy m.in. z Myszką Miki, Kubusiem Puchatkiem, Nemo, Królem Lwem czy Potworami ze Spółki :). Hmmm…. szkoda, że za czasów mojego dzieciństwa nie było takich cudów na sklepowych półkach, ale co tam, chyba teraz też mogę wkleić kilka naklejek ??? :) Albo nie…. z przyjemnością oddam moją książeczkę z zebraną dotąd kolekcją naklejek :) Niech maluchy mają frajdę! Enjoy!!!

Rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie 06

Brak komentarzy

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress